Ana Sayfa‎ > ‎01 - Ön Muhasebe‎ > ‎

Promosyon Çözümleri

Farklı sektörlerde kullanılan "1 alana 1 bedava", "Elma alana Armut %50 indirimli", “Seçili ürünlerden toplamda 10 adet alımda hediye edilecek ürünler içerisinden de farklı miktarlarda toplamda 10 adet hediye” tarzı kampanyalar DİA Promosyon Modülü ile çözümlenmektedir.


DİA Üzerinden İzlenecek Adımlar


İşletmelerde kullanılan farklı promosyon örnekleri ve DİA Promosyon kartlarında bu promosyonların nasıl tanımlanması gerektiği aşağıda açıklanmıştır.


1 Tane A Ürünü Alana, 1 Tane A Ürünü BedavaA veya B Ürünü Alana C Ürünü %50 İndirimliA ve B Ürününü Birlikte Alana Bu Ürünlerden %10 İndirim


Temizlik Ürünlerinden 50 TL Alışverişlerde %15 İndirim


Temizlik Ürünlerinden Her 50 TL Alışverişe A Ürünü 5 TL


Temizlik Ürünlerinden Her 50 TL Alışverişe Bir Kereye Mahsus A Ürünü 5 TL


A, B, C Ürünü Birlikte 50 TL Alışverişe 10 TL Fatura Bedelinden İndirim


A, B, C Ürünlerinden Herhangi Birinden 3 Tane Alana D Ürünü %25 İndirimli


Her 100 TL’lik Alışverişe A Ürünü Bedava ama Max 3 Tane A Ürünü VerilebilirGrup 1 ve 2 Firmalarının Herhangi Bir Üründen 10 Tane Alması Durumunda, Seçeceği Promosyon Ürün Listesinden Toplamda 10 Tanesi Bedava - (Farklı ürün seçimli)İlgili Promosyonun faturadaki uygulama alanını incelediğimizde örnek bir satış faturası girerek promosyona dahil olan ürün seçilip F12 Promosyon uygula denilmesi durumunda aşağıdaki gibi seçim ekranı karşımıza gelecektir. Buradan açıklama dahildeki promosyon miktarı girilerek satış faturası oluşturulur.


Herhangi Bir Üründen 100 Tane Alana, Seçeceği Promosyon Ürün Listesinden Bir Üründe 100 Tanesi Bedava -  (Tek ürün seçimli)Yapmış olduğumuz tüm Promosyon kartlarının faturada nasıl uygulandığını incelediğimizde yapacağımız örnek bir satış faturasında cari, stok ve diğer bilgilerini tamamladıktan sonra F12 den seçeceğimiz Promosyon uygula seçeneği ile Promosyonu faturalara uygulayabiliriz.