Ana Sayfa‎ > ‎04 - Personel - IK‎ > ‎

Personel Kıdem İhbar Hesaplama

    Bir personel kartına ait kıdem ve ihbar tazminatı hesaplatabilmemiz için öncelikle ilgili personel kartımızın  "Çalışmıyor" durumunda olması gerekmektedir."Çalışıyor" durumunda bir personel için hesaplamayı günün tarihini çıkış tarihi olarak kabul edilecek şekilde hesaplayacaktır.

   

  Sonrasında "Personel Parametreleri" ekranından kıdem ve ihbar tazminatı için parametreler tanımlanır, [F5 Sistemden Parametreleri Alve [F2 Kaydetderseniz, en güncel halleri ile parametreleriniz otomatik olarak DİA tarafından doldurulup kaydedilmiş olacaktır.


 

   Daha sonra "Personel Kartları Listesi" ekranımızdan çıkış işlemi yapılan ilgili personelin üzerine tıklayarak, [F12 Diğer]--> "Kıdem-İhbar Tazminatı Hesapla" seçeneğini belirliyoruz.    Bu alanda ilgili personelin en son almış olduğu brüt ücret üzerinden, personel parametrelerindeki değerlere göre hesaplama yapar. Fakat kullanıcı dilerse bu ücret, gelir vergisi gibi alanlar manüel olarak da değiştirebilir ve yine dilerse ekstra ödemeler de belirtebilir.[F2 Kaydetdiyerek hesaplama işlemi tamamlandıktan sonra "Kıdem ve İhbar Tazminat Bordrosu" yazdırılabilir.