Ana Sayfa‎ > ‎40 - E - Ticaret‎ > ‎40 - B2B & B2C‎ > ‎

12 - B2B & B2C için Kargo Gönderim Fişi Ekleme


B2b ve B2c modülüne sahip olan Dia kullanıcılarının alışveriş sağlayabilen alt yapı çalışmaları bitmiş ve yayına açılmış ise, internet müşterilerinin online sistem üzerinden vermiş oldukları her sipariş Üyelik Bilgileri içerisinden görüntülenebilmektedir.


Üye, verdiği siparişin durumu ve kargo bilgisini Dia kullanıcı işlemleri Dia'ya işlediği anda üyelik bilgileri içerisine anlık olarak yansıdığı için takip edebilmektedir. Bu yüzden Dia kullanıcısı online sipariş aldıktan sonra adım adım işlemlerini şu şekilde yapmalıdır;
  1. Siparişin ödeme işlemleri tamamlanıp, kabul edildi durumuna geldiğinde faturalanmalıdır.


  2. Faturalama işlemi sırasında ve/veya ayrıca girilen Kargo Gönderi Fişleri ilgili faturaya bağlanmalıdır. Bu adımda işlemleri önce faturalamak sonra gönderim yapmak şeklinde gelişiyor ise, faturalara [F5 Değiştir] ile girilip Kargo Gönderim Fişi bağlanabilmektedir.

  3. Kargo Gönderim Fişi bağlanmış faturalarda girilen işlemler bilgiler anlık olarak online sistemde Üyelik Bilgilerine yansıyacak, bu şekilde üye Kargo Gönderim No alanına tıklayarak, bu nolu kargo için ilgili kargo firmasının takip ekranına direk ulaşacaktır.